
Akkumulátor mert autó
Indító akkumulátor a legjobb gyártók közül
Indító akkumulátor —
Indító akkumulátor: hasznos információ
Hogyan észleljük az akkumulátor meghibásodását
Az akkumulátor vizsgálatát szemrevételezéssel kell kezdeni, hozzá kell férni a belsejéhez, ahol a lemezek helyezkednek el. Ehhez csak le kell vennie a felső borításon található speciális kupakot. Először is, mérje fel az elektrolit folyadék színét. A folyadéknak tisztának kell lennie. Amennyiben ez sötét vagy piros színű, ez azt jelzi, hogy az akkumulátorlemezek megrongálódtak. Az ilyen eszközt ki kell cserélni. Ezután ellenőrizze, hogy az eszközben elegendő-e az elektrolit folyadék mennyisége: a folyadéknak minden akkumulátorlemezt teljesen el kell fednie. Ha a folyadék szintje nem megfelelő, fel kell tölteni.
Ezután ellenőrizze az akkumulátor töltési szintjét. Ez feszültségmérővel vagy multiméterrel végezhető el. A névérték 12,5-13V. A felső határ azt jelenti, hogy az akkumulátor teljesen fel van töltve, a alsó limit pedig a fél töltöttségnek fele meg. A feltöltött akkumulátor feszültségének 13,5 és 14V-nak kell lennie. Ha alacsonyabb, akkor az azt jelzi, hogy az autó generátora hibása.
A következő jelek utalhatnak arra, hogy az akkumulátor ellenőrzésére van szükség:
- problémák motorindításkor;
- az akkumulátor túl gyorsan lemerül;
- az akkumulátor jobban rezeg a motor működése közben;
- az önindító működése nem stabil;
- a csatlakozók magas hőmérséklete.
Amennyiben betartja a használatra vonatkozó szabályokat, az alkatrész hasznos élettartama 4 év. Az akkumulátor állapotát az autó minden karbantartása alkalmával ellenőrizni kell.
Az akkumulátor meghibásodásának okai
A gépkocsi lemerült eszközzel való használata vagy ha sokáig tároljuk, az akkumulátorlemezek szulfatálása következik be. Ebben az esetben az akkumulátorlemezek felszínén kristályok jelennek meg, amelyek nem oldódnak az elektromos folyadékban. Ez a lemezek aktív területének csökkenését okozza, illetve ennek eredményeként, az akkumulátor teljesítménye csökken. Az akkumulátor töltésére vonatkozó szabályok figyelmen kívül hagyása következtében az aktív tömeg leesik a lemezekről. Ennek eredményeként rövidzárlat lép fel.
A szélsőségesen alacsony hőmérséklet hatása miatt az alkatrész épsége gyakran sérül. A hibák lehetnek láthatók (a ház duzzadása és elferdülése, repedések megjelenése) és rejtettek (mikrorepedések megjelenése, melyek talán szemmel nem láthatók, de hatással vannak az elektrolit folyadék minőségére és az akkumulátor működésére).
Amennyiben nem biztosítja az elektrolit folyadék megfelelő szintjét és sűrűségét, az alkatrész része meghibásodik. Az alacsony folyadékszint felgyorsítja a lemezek megrongálódását, a túlságosan magas szint pedig az akkumulátor szellőzőnyílásain keresztüli folyadékszivárgáshoz vezet. Ez a jármű egyéb alkatrészeinek meghibásodását eredményezi. A szennyeződések jelenléte az elektrolit folyadékban szintén lerövidíti az alkatrész hasznos élettartamát.
Az akkumulátor javítása és cseréje
Az akkumulátor javítása saját kezűleg is elvégezhető, amennyiben az elektrolit folyadék megújításáról, a rögzítő csavarok meghúzásáról és a csatlakozók megtisztításáról van szó. Szulfatálás, rövidzárlat vagy a polaritás felcserélődése esetén az alkatrészt ki kell cserélni. Az alkatrészt Ön is könnyedén kicserélheti. Amikor ezt a feladatot végzi, tanácsos az autó elektronikus berendezéseit (fedélzeti számítógép, navigációs rendszer, rádió) másik akkumulátorral tölteni, mivel így a beállítások visszaállítására nem lesz szükség. megakadályozható.
Az akkumulátorcsere lépései a következők:
- Vegye ki a gyújtáskulcsot, és nyissa ki a motorháztetőt.
- Lazítsa meg a csatlakozó csavarját.
- Csatlakoztassa le a vezetéket az akkumulátor negatív csatlakozójáról.
- Távolítsa el a védőburkolatot, és csatlakoztassa le a vezetéket a pozitív csatlakozóról.
- Amennyiben az akkumulátor rögzítőbilinccsel van rögzítve, azt el kell távolítani.
- Szerelje ki a régi akkumulátort.
- Szerelje be az új alkatrészt.
- Szerelje össze az egységet fordított sorrendben.